Haber

Konya’da üniversite hastanesinde dolandırıcılık operasyonunda 3 kişi tutuklandı

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi (YDÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde düzenlenen “Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Zarara Yönelik Dolandırıcılık” operasyonunda gözaltına alınan 6 zanlıdan 3’ü tutuklandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada YDÜ Rektörlüğü, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ameliyathanesinde kullanılan bazı sarf malzemelerinin ilgili görevliler tarafından kullanılmış olarak gösterildiği, ekipman teminini yapan firmaya verildiği teziyle hata yaptı. iş ve aynı malzemenin doğrudan hastaneye satılarak kamu zararına neden olduğu. belirtildi.

Açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından zanlılar hakkında fiziki ve teknik takibe alındığı, satın alma ve satış işlemlerine ilişkin evrakların bulunduğu belirtildi. söz konusu malzemelerin satış süreçleri incelenmiştir.

“İnceleme ve soruşturma sonucunda Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla 6 zanlı gözaltına alınmış, ev ve işyerleri aranmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımıza sevk edilen 6 zanlıdan bir Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyathane teknikeri olarak görev yapan zanlı ile malzeme temin eden şirket yetkilisi 2 zanlı, “Konya Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘Dolandırıcılık’ hatasından tutuklandı. Kaybı Kamu Kurum ve Kuruluşları’ ve kapatılan ceza infaz kurumlarına gönderildi. Bir zanlı hakkında inceleme kararı verildi, 2 zanlı ise serbest bırakıldı.”

mendereshaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu