Ekonomi

Moto kuryeler depremzedeler için gönüllü oldu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin yaraları hep birlikte sarılıyor. Türkiye genelinde toplanan yardımlar moto kurye desteği ile afet bölgesindeki depremzedelere dağıtılıyor.

6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen iki depremin ardından ülke genelinde yardım seferberliği ilan edildi ve deprem bölgesine tonlarca yardım ulaştırıldı. Afette meydana gelen enkaz nedeniyle yardımların ulaştırılmasında güçlük çekilen bölgelere moto kuryeler konuşlandırıldı. Birçok ilde bir merkeze gelen moto kuryeler, yardımların taşınması için lojistik altyapı sağlarken, motosikletlerini kamyonlara yükleyerek sarsıntılı bölgeye ulaştı. Ardından bölgedeki yardım dağıtımına katılan kuryeler, yardım kolilerini yardım dağıtımında sorun yaşanan bölgelere ulaştırmaya başladı.

Farklı kurye markalarından yüzlerce kuryenin gittiği deprem bölgesinde isteyerek bulunan Vigolu kurye İbrahim Kaplan, deprem sonrası böyle bir ihtiyaç olduğunu görünce arkadaşlarıyla birlikte deprem bölgesine gitmeye hazırlandıklarını söyledi. Kaplan, “Depremden hemen sonra bir tır ayarlayıp motosikletlerimizi gönderdik. Otobüse binip deprem bölgesine ulaştık. Yardımların yapıldığı merkezlerden depremzedelere yardım kolileri ulaştırmak için arkadaşlarımızla birlikte hararetle çalışıyoruz. Yaklaşık bir haftadır toplananlar, “Soba, battaniye, su ne gerekiyorsa götürmeye çalışıyoruz. Bu süreci birlikte atlatmak için her zaman omuz omuza durduk” dedi. – İSTANBUL

eleskirt-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu