Haber

Özel Sektörde Kaan Sekban’ın ‘Asgari Ücretli Öğretmen’ İsyanına Şahan Gökbakar’dan Tam Destek!

Sosyal medyanın en ünlü isimlerinden Kaan Sekban, 1 Şubat’ta özel bir eğitim kurumunda görev yapan öğretmenlere taban ücret verilmesinden bahsetti ve eğitim kurumu sahibiyle tartıştı. ‘Asgari ücretli öğretmen’ tartışmasına bu kez ülkemizin en sevilen oyuncu ve komedyenlerinden Şahan Gökbakar katıldı!

Paylaşmaya hoş geldiniz, bakalım ne düşünüyorsunuz?

Biliyorsunuz sosyal medyanın ülkemizdeki en ünlü içerik üreticilerinden biri olan oyuncu Kaan Sekban gerek skeçleriyle, gerek tweet’leriyle, gerekse talk show programıyla en sevilen isimlerden biri.

1 Şubat’ta yeni taban fiyatın açıklanmasının ardından özel şube çalışanları ilk maaşlarını aldı. Sekban, Twitter hesabı üzerinden özel eğitim kurumunda çalışan öğretmenlerin maaşlarının taban ücret olarak ödendiğini de belirtti.

Bahsi geçen gönderi böyleydi ?

Bunun üzerine eğitim kurumu sahibi Enver Yücel kendisine yanıt vererek Sekban’ı eleştirdi.

Kurumda çalışan öğretmenler maaşlarını şu şekilde paylaştı;

Tartışmanın ardından son 20 yılda değişen eğitim sistemini anlatan Sekban, “Anadolu Liseleri, Fen Lisesi statüsünde olmayan çalışkan öğrencilere daha iyi eğitim veriyordu. Her şeye baktılar.” Duygularımızı tercüman etti.

Tartışmada hala sular durulmadı; Özel eğitim kurumu sahipleri ve genel müdürlerinin paylaşımı devam ederken Şahan Gökbakar, asgari ücret alan Sekban ve öğretmenlere destek verdi!

Sözleri “Öğretmenlerin yanındayız!” Sonuç olarak Şahan Bey yine duygularımıza tercüman oldu…?

Acemi ya da emekli, çok sayıda öğretmen ve Twitter kullanıcısı Gökbakar’ın paylaşımına dayanak verdi;

?

Hem öğretmenler hem de öğrenciler…

Ne düşünüyorsun?

Yorumlara git…

candirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu